A precíziós mezőgazdaság jövője: Milesight X5 érzékelő kamera
Háttér
A hagyományos gazdálkodási módszerek fokozatosan fejlődtek át kifinomultabb, technológia által vezérelt eljárásokká. E fejlesztések között az intelligens üvegházak forradalmi megoldásként jelentek meg a mezőgazdasági termelékenység optimalizálására. Az intelligens üvegházak különböző technológiákat, például az IoT-t, a mesterséges intelligenciát (AI) és a fejlett érzékelőhálózatokat integrálják, hogy automatizált és ellenőrzött környezetet hozzanak létre a növények fejkődéséhez. Ezek a rendszerek figyelik és szabályozzák az olyan kritikus tényezőket, mint a hőmérséklet, a páratartalom, a fény és a talajviszonyok, biztosítva az optimális növekedési feltételeket és minimalizálva az emberi beavatkozást.
Kihívások
Folyamatos adatrögzítés
A kamerák több tenyészidőszakon, néha akár éveken keresztül is rögzítenek képeket. Ez idő alatt a kameráknak folyamatosan, leállás nélkül kell működniük,
kiváló minőségű képeket kell készíteniük, és ellen kell állniuk a természet erőinek, mivel az alkalmazási terület rendkívül párás és nedves.
Vidéki és távoli telepítések
A kamerákat olyan távoli helyekre telepítik, ahol a kameráknak képesnek kell lenniük problémák vagy javítási lehetőség nélkül működni. A kamerák továbbítják az összes beérkező adatot, amelyre minden épül, ezért a megoldásnak robusztusnak kell lennie.
A termék élettartama
A kamerákat jellemzően olyan környezetben helyezik el, ahol sok ipari tevékenység zajlik, éppen ezért ellenállónak, lopás ellen védettnek és sokoldalúnak kell lenniük, mivel teljesen elképzelhető, hogy a kamerákat élettartamuk alatt több helyen is használják.
Megoldások

Az élelmiszertermelés egyre kifinomultabbá válik, mivel az élelmiszerek iránti kereslet világszerte folyamatosan növekszik. Az egyik terület, amely ígéretes abból a szempontból, hogy a kertészetet termelékenységét a következő szintre emelje, az adatgyűjtés. Az adatok felhasználhatók az energiafelhasználás optimalizálására, a jobb minőségű termékek termesztésére és lehetővé teszik a gazdálkodók számára, hogy fontosabb dolgokra összpontosítsanak. Jelenleg a legjobb módja ennek az, hogy napi rendszerességgel gyűjtünk képeket a növényekről, hogy lássuk, hogyan nőnek a növények, és nagy számítógépes modelleket képezzünk. Ez lehetővé teszi, hogy jobban irányítsuk a növények növekedését és hogy az élelmiszertermelés méretezhetővé váljon, hogy lépést tartson a folyamatosan növekvő kereslettel.
Ehhez Milesight kamerákat helyeznek el a termesztési területen, amelyek 4 óránként készítenek képeket a növényekről. Ezeket a képeket aztán felhasználják a növénytermesztés előrejelzéséhez, a betegségek azonosításához, valamint a gyümölcsök és virágok számolásához.
A partner a kereskedelmi élelmiszertermelők számára termés/szüret előrejelzést ad, így hetekkel előre tudják, hogy mennyi élelmiszert tudnak termeszteni. Ezen információk birtokában jobban tudják elosztani az erőforrásokat, hatékonyabban tudják felhasználni az energiát és a munkaerőt és meg tudják akadályozni, hogy a betegségek megzavarják az élelmiszertermelést. Mindezt számítógépes látás és nagy számítógépes modellek segítségével érik el, amelyek mindent tudnak arról, hogyan nőnek a növények, ezeket egy könnyen használható műszerfalon kombinálják, ahol a termelők az egész üvegházukat működtethetik. A Milesight X5 Érzékelő Kamera azt is lehetővé teszi, hogy modelljeit az egyéni fogyasztók is használhassák, akik látni szeretnék, hogy mennyire egészségesek a növényeik, hány gyümölcsük és viráguk van és mennyi időbe telik, amíg a gyümölcsük megérik.
A Milesight kamerák 4 óránként, félig véletlenszerű ütemezéssel készítenek képeket, majd ezeket a képeket a felhőbe töltik fel, ahol a gépi tanulási modell elemzi őket. A képek egy biztonságos szerverre kerülnek fel M2M sim-kártyák segítségével, a firmware-t pedig erre a speciális alkalmazásra optimalizálták. A precíziós mezőgazdaság egyre fontosabb szerepet játszik az élelmiszertermelésben, és a Milesight kamerák segítségével a gazdálkodók hatékonyabban gazdálkodhatnak és növelhetik terméshozamukat.
Kiemelt termék
-
Pontos és gyors multiaktív érzékelő mechanizmus
-
Kamera és hőmérséklet- és hangérzékelő egyben
-
Vezeték nélküli telepítés 4G átvitellel és napenergiával
-
Full HD 1920*1080 felbontás kiegészítő fénnyel
-
Rugalmas, testreszabott rögzítési beállítások
-
Lenyűgöző használhatóság alacsony energiafogyasztással
-
Robusztus, IP66-os besorolású vízálló kialakítás
-
Kompatibilis a Milesight AIoT érzékelő platformmal
Eredmények
A képek és a gépi tanulás segítségével 30%-kal növelni tudjuk az erőforrások hatékonyságát és az előrejelzés hatékonysága ~90% körüli értéket ér el. Ez lehetővé teszi, hogy kevesebb ember kevesebb erőforrás felhasználásával több élelmiszert termeljen egy zordabb éghajlaton is. A képek és a számítógépes látás segítségével visszaadhatjuk a termelőknek az időt, hogy a lehető legegészségesebb növények termesztésére összpontosíthassanak és ezzel egyidejűleg megoldást jelent a földművelésben jelentkező munkaerőhiány problémájára is.
Jobb nyomonkövetés
A Milesight X5 érzékelő kamera által szolgáltatott valós idejű adatok lehetővé teszik a környezeti feltételek folyamatos nyomon követését, csökkentve a kézi ellenőrzések szükségességét.
Adatvezérelt döntések
A részletes elemzések segítenek a növénytermesztéssel kapcsolatos megalapozott döntések meghozatalában, ami optimális termesztési feltételeket eredményez.
Növelt termésminőség
Az egyenletes környezeti feltételek egyenletes termésnövekedést és jobb általános minőséget eredményeznek.
Megnövekedett hozam
Az üvegház általános hozama javul a jobban kezelt termesztési körülményeknek köszönhetően.
A Milesight X5 Érzékelő Kamera forradalmasítja a precíziós mezőgazdaságot azáltal, hogy valós idejű, átfogó adatokat szolgáltat a növényekről és a környezetről, lehetővé téve a hatékonyabb gazdálkodást és a terméshozamok növelését. A kamerák által rögzített képeket gépi tanulási modellek elemzik, ami 30%-kal növeli az erőforrások hatékonyságát és közel 90%-os pontosságú termésbecslést tesz lehetővé. A Milesight X5 segítségével a gazdálkodók adatvezérelt döntéseket hozhatnak, javíthatják a termésminőséget és növelhetik a hozamokat, miközben csökkentik a kézi ellenőrzések szükségességét és megoldást kínálnak a munkaerőhiányra.