Merülő hidrosztatikus szinttávadó folyadékszint mérésére
A merülő hidrosztatikus szinttávadók vagy szintérzékelők rozsdamentes acél szerkezettel, karimás beépítéssel, kijelző nélküli, vagy akár helyi kijelzővel és kalibrációs lehetőséggel rendelkeznek. Opcionális ATEX robbanásbiztos változatok is elérhetőek a veszélyes környezetben történő alkalmazásokhoz. Ezeket a merülő szinttávadókat általában folyadékmérésre és -szabályozásra használják különféle iparágakban, beleértve a kőolaj-, vegyipar-, energiaszektor, városi vízellátást és vízelvezetést, hidrosztatikus vízrendszereket és hidrológiát.
Mi az a szintérzékelő vagy szinttávadó?
A szinttávadók és a szintérzékelők a tartályokban, csővezetékekben és más folyamatrendszerekben lévő folyadékszint figyelésére szolgálnak. Általában két típusba sorolhatók: merülő szintérzékelők és érintés nélküli szintérzékelők. A kínálatunkban mindkét típusra talál megoldást.
A merülő szintérzékelők és szinttávadók folyamatos folyadékszint mérést tesznek lehetővé a folyadék érzékelő feletti magassága által generált hidrosztatikus nyomás érzékelésével. A kimenetet analóg vagy digitális jelek formájában adják le.
A hidrosztatikus szintmérés elve
A hidrosztatikus mérés egy álló folyadék statikus nyomáshatásán alapuló szintmérés. Bármilyen formájú is a tartály, a statikus nyomás a tartály mérési pontjában mindig arányos a gravitáció hatására a folyadék magasságával. Ezért a szintérzékelőket a tartály alján kell elhelyezni a pontos szintmérés érdekében.
A szintérzékelők előnyei
-
Korrózióálló anyagok és szilárd szerkezet alkalmazása, hogy magas nyomáson, magas hőmérsékleten és magas korrozív körülmények között működjön.
-
Közvetlenül érintkezik a folyadékkal a lezárt vízálló kialakításnak köszönhetően, így megbízható és pontos folyadékszintmérés.
-
Kis méret, könnyen telepíthető és kalibrálható.
-
A közeggel közvetlenül érintkező merülő vízszintérzékelők esetében a fizikai tulajdonságok, mint a vezetőképesség, a dielektromos állandó vagy a viszkozitás nem befolyásolják a mérési eredményt.
-
A szintmérést nem befolyásolja a tartály és a meglévő berendezések geometriája.
Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb folyadékszint-távadót?
-
Folyadéktípus: A különböző folyadéktípusok eltérő követelményeket támasztanak a távadó anyagaival szemben. Például a savas folyadékokhoz korrózióálló anyagokra, míg a magas hőmérsékletű folyadékhoz magas hőmérsékletnek ellenálló anyagokra van szükség. Ezért, fontos meghatározni például a viszkozitást, a sűrűséget, a korrozivitást és a hőmérsékletet a távadó kiválasztása előtt.
-
Pontosság és stabilitás: Ezek a folyadékszint-távadók kritikus jellemzői, amelyek a stabil működést és folyamatkapcsolatot eredményezik.
-
Mérési tartomány: A különböző folyadékszint-távadók eltérő mérési tartományokkal rendelkeznek. Ha a kiválasztott távadó mérési tartománya nem felel meg a tényleges követelményeknek, a folyadékszint pontos mérése lehetetlen lesz. Ezért a pontos leolvasás érdekében megfelelő hatótávolságú adót kell választani.
-
Kimeneti jel és kommunikációs protokoll: Egyes alkalmazások analóg jelkimenetet igényelnek, például 4-20 mA vagy 0-10 V, míg mások digitális jelet kívánnak meg, például RS485 vagy Modbus. Ezenkívül egyes alkalmazások megkövetelik, hogy a folyadékszint-távadók távfelügyeleti és vezérlési képességekkel rendelkezzenek bizonyos kommunikációs protokollok, például a HART támogatása érdekében. Ezért a folyadékszint-távadó kiválasztásakor figyelembe kell venni a kimeneti jelet és a kommunikációs protokollt. Fontos a tényleges igények meghatározása.
-
Telepítési feltételek: A rendelkezésre álló helyet és a telepítési lehetőségeket is figyelembe kell venni. Mivel egyes adók speciális telepítési módszereket vagy konfigurációkat igényelnek, ami befolyásolhatja a kiválasztást.
-
Költség: A kiválasztás előtt azonosítsa alapvető igényeit, és határozza meg milyen tulajdonságokra van igazán szükség, ezzel hatékonyan csökkenteni tudja a költségeket.
-
Ezen tényezők gondos felmérésével kiválaszthatja az adott alkalmazáshoz legmegfelelőbb folyadékszint-távadót, amely biztosítja a pontos és megbízható mérést és az optimális folyamatszabályozást.
Melyek a szinttávadók tipikus alkalmazásai?
A merülő szintérzékelők víz, olaj, dízelolaj, vegyszerek stb. mérésére alkalmasak. A szintérzékelőket széles körben használják folyadékmérésre és -szabályozásra az olajiparban, a vegyiparban, az erőművekben, a mezőgazdaságban, a városi vízellátásban, a vízelvezetésben és a hidrológiában.
-
Vízkezelés: A szinttávadók a vízszint figyelésére, az áramlás szabályozására és a folyadékszint alapján riasztás aktiválására szolgálnak.
-
Olaj- és gázipar: A szinttávadók az olaj- és gáziparban az olajtartályokban, földgáztartályokban, szeparátorokban és egyéb tartályokban lévő folyadékszint figyelésére és szabályozására szolgálnak.
-
Élelmiszer- és italgyártás: A szinttávadók a tárolótartályokban, fermentációs tartályokban és szállítóvezetékekben lévő folyadékszint figyelésére és szabályozására szolgálnak az élelmiszer- és italgyártásban.
Ez csak néhány példa a különféle alkalmazások közül. A szinttávadók mindenhol jelen vannak, ezáltal számos iparág normál működését fenntartják.
Ha bármilyen további kérdése van, bármikor forduljon hozzánk, szívesen segítünk.