Lidar szkenner
Kompakt, megbízható és robusztus navigáció LIDAR szkennerek automatizált vezetésű járművekhez
Datasensing Lidar szeknnereink segítségével akár a szenzor körül 360°-os távolság mérés valósítható meg a teljes körű szkenneléshez akár 50m távolságig 0,06°-os szögfelbontás mellett. A kimeneti információ felhasználható az Automatizált vezetésű járművek (AGV), Automatizált irányított kocsik (AGC), Automatizált mobil robotok (AMR), Automatizált vezetésű targoncák (AGF), Lézervezérelt járművek (LGV) navigálásához. Így alkalmazhatóak az Intralogisztika, Anyagmozgatás vagy a Gyártás területén.
LGS-N25 kompakt Lidar navigációs szkenner
LGS-N50 Lidar navigációs szkenner
Mik azok a LIDAR szkennerek?
A LIDAR a lézeres képalkotás, észlelés és távolság-meghatározás szavak angol megfelelőinek a rövidítése. A LIDAR szkennerek olyan eszközök, amelyek fényt használnak a környezetükben található objektumok észlelésére és azokról információk gyűjtésére. A lézer időszakosan rövid fényimpulzusokat bocsát ki az infravörös tartományban. Amikor a lézersugár a környezetében található tárggyal találkozik ami az érzékelési távolságon belül található akkor a visszavert sugárzást a szenzor vevő része érzékeli. A LIDAR méri a kibocsátott impulzus és a visszaverődés észlelésének időpontja között eltelt időt és ebből számítja ki az érzékelt pont távolságát.
Mire használják?
Ezeket az érzékelőket széles körben alkalmazzák az Intralogisztika, Anyagmozgatás vagy a Gyártás területén. Felhasználási területeik közé tartozik az Automatizált vezetésű járművek (AGV), Automatizált irányított kocsik (AGC), Automatizált mobil robotok (AMR), Automatizált vezetésű targoncák (AGF), Lézervezérelt járművek (LGV) navigálásának megvalósítása.
Kiválasztás szempontjai
Amikor LIDAR szkennert választunk, fontos figyelembe venni a következő tényezőket:
- Felhasználási terület: Milyen célra használjuk az érzékelőt? Például ipari folyamatokban vagy háztartási környezetben.
- Pontosság és megbízhatóság: Fontos, hogy az érzékelő pontosan és megbízhatóan mérje az adott paramétereket.
- Mérési tartomány és felbontás: Ellenőrizze, hogy az érzékelő képes-e megfelelően mérni a kívánt tartományban és felbontásban.
- Környezeti feltételek: Vegyük figyelembe a működési környezet körülményeit, például a hőmérsékletet, a nedvességet és az interferenciákat.
- Telepítési és integrációs lehetőségek: Könnyen integrálható-e az adott rendszerbe, és egyszerűen telepíthető-e.
Előnyök
Az ToF LIDAR szkennerek előnyei közé tartozik a lényegesen nagyobb immunitás a „vakítással” szemben, mint a háromszögelési elvet használó LIDAR érzékelőknél. A Datasensing LIDAR szkennerek akár 80 000 lx értékig megbízhatóan működnek ezért kültéri munkavégzéshez is alkalmasak. Fontos megjegyezni, hogy az optimális LIDAR kiválasztása függ az adott feladattól és környezeti feltételektől.
Nagy pontosságú és megbízható mérést tesznek lehetővé akár 50 méterig, 60 000 mért pontot alkotnak másodpercenként akár 25 Hz választható forgási frekvencia melett 0,06°-os szögfelbontással.
Fontos megemlíteni a Datasensing LIDAR szkennerek sokoldalúságát ezáltal alkalmas az alkalmazási területeik széles skálájához. Ezek az érzékelők alkalmazhatók például ipari automatizálásban, Intralogisztikában, Anyagmozgatási feladatoknál, a Gyártás területén és még sok más területen. Lidar szenzoraink használatával gépei pontosabbá és még innovatívabbá tehetőek.
További Datasensing LIDAR szkennerekkel kapcsolatos információra vagy műszaki tanácsra van szüksége a termék kiválasztása során? Esetleg egyéb kérdése, kérése merült fel? Keresse kollégáinkat és örömmel segítünk!